Malování v Teplé

Malování v TepléJednoho dne nás napadlo, že by nebylo špatné podívat se opět po čase do klášteru Teplá a zařídit si nějaký program. Po vyřízení všech náležitostí se dne 19. června vydali žáci IV. A a V. A na cestu.
Jeli jsme vlakem, takže cesta byla příjemná. Jenom v Bečově jsme museli přesednout na autobus, jelikož železnice měla výluku na trase, který nás do Teplé dovezl. Z nádraží jsme se pak vydali pěšky do kláštera.

Byli jsme vřele přivítáni paní průvodkyní a panem průvodcem. Nejdříve nám všem byla vysvětlena základní pravidla, kterých jsme se měli držet, pak si nás rozdělili na dvě skupiny a hurá na prohlídku. Dnešní návštěva byla zaměřena na fresky a obrazy. Dostali jsme spoustu informací o autorech a jejich dílech a i o postupu malby fresky. Hledali jsme různé znaky, porovnávali obrazy, říkali své názory. Po prohlídce jsme se odebrali do dílny, kde jsme celá skupina namalovali jeden velký obraz, podobný „Poslední večeři“. Nejdříve jsme si natáhli provázek, nakreslili linii stolu a poté jsme si lehali a obkreslovali se. Postavy jsme domalovali, dobarvili, na stůl jsme namalovali honosnou tabuli, která se skládala z číší, masa, ovoce, pečiva… Malovali jsme prostě to, na co jsme měli chuť. Až se nám sbíhali sliny. Po prohlídce a práci se žáci podívali do mlýna, jehož expozice byla interaktivní a pak si mohli hrát u vodního labyrintu. Sice bylo polojasno, ale dusno a horko, takže mírné zchlazení je velmi potěšilo. Cestou zpátky jsme si koupili něco na osvěžení a opět nás čekala jízda autobusem a vlakem.
Chtěli bychom poděkovat zaměstnancům klášteru Teplá, kteří se nám věnovali a měli s námi trpělivost. Již se těšíme na další návštěvu a program, a že jich tam nemají málo. Děkujeme!!!
Zapsala: Anna Hnátková, DiS.