EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Turisťák VII. A

Turisťák VII. AV termínu 17. - 21.6.2019 se větší část VII. A zúčastnila povinného turistického kurzu. Z patnácti žáků, kteří tuto třídu navštěvují jej nakonec absolvovalo 11. Kurz se konal v Konstantinových Lázních. Ubytováni jsme byli v kempu v chatkách po 2-3. Po příjezdu do kempu jsme se ubytovali a podle chatek se také rozdělili do družstev, ve kterých po celou dobu pobytu žáci sbírali body v různých disciplínách.

Prvním a bodovaným úkolem bylo, aby si žáci vymysleli pro svá družstva názvy a nakreslili znak/erb. Vznikla nám tak následující družstva: Cool Bunns, Nosečníci, Knoflíci a DŠ nej chata. Po obědě vydali na procházku po okolí, abychom se podívali, co vše se nedaleko kempu nachází. Zašli jsme také centra Konstantinových Lázní, kde se v parku konaly hned první úkoly pro získání bodů. V průběhu celého pobytu jsme hodnotili i úklid chatek, což bylo samozřejmě započítáno do celkového hodnocení. Dále si žáci v lese stavěli nouzové přístřešky, alespoň pro jednu osobu. Museli použít pouze materiál, který našli v lese, tj. větve, listí, mech a jiné. Nesměli však větve lámat, či jakkoli stromy ničit. Do přístřešku si při hodnocení jeden ze skupiny vlezl, abychom zjistili, že je skutečně pro jednoho. Dokonce jsme zkoušeli odolnost přístřešku. Důležitá v tomto případě byla funkčnost. Žáci si postavili domečky pro skřítky, opět pouze s použitím přírodních materiálů. Zde se fantazii meze nekladly, což se příbytcích projevilo velmi pozitivně. Nutno říct, že s těmito úkoly se žáci báječně "poprali" a obě stavby se jim opravdu moc povedly. Rozhodování o pořadí v těchto disciplínách bylo velice těžké. V dalších dnech jsme vyrazili na procházky do okolí, nejen do lesa. Také jsme se vydali na túru v terénu s menší zátěží, kdy naše trasa činila cca 10 km. Žáci se věnovali Morseově abecedě, orientaci v mapě a terénu, zakreslovali do slepé mapy atd. Všechny dovednosti, které si žáci během turisťáku osvojili ihned využili v bodovaných soutěžích. O program celého jednoho dne se postarali naši žáci a zhostili se tohoto úkolu skvěle, dokonce si vymysleli i soutěže o cenné bodíky. Součástí kempu byl bazén a vzhledem k počasí, které nám vyšlo naprosto skvěle, jsme jej několikrát využili. Hráli jsme nejen společenské hry např. Mikado, Prší, ale i fotbal, ringo a další. Poslední den pobytu nám sice zapršelo a zmoklo nám dřevo na opékání buřtů. Přesto jsme po dešti oheň zvládli rozdělat a děti si na buřtech moc pochutnaly. Celý týden nás provázela hra "Letadlo", kdy se žáci musí do 10 vteřin schovat tak, abychom je z našeho místa neviděli. Někdy byli opravdu vynalézaví a z našich pozic jsme nikoho neviděli, což je samozřejmě těšilo. Všichni jsme si turistický kurz skvěle užili a děti to zvládly všechny nástrahy i úkoly i přesto, že téměř nemohly používat mobilní telefony.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.