Červen – konec školního roku

Červen – konec školního rokuDěti z přípravné třídy „U žlutého klíče“ se poctivě připravovaly na pasování předškoláků, které proběhlo na naší školní zahradě za pomoci paní učitelky Andrejky Zmijové a paní asistentky Ivetky Holuškové, kterým patří velké poděkování. Dále jsme se těšili ze školního výletu do Prahy.

Tam jsme navštívili Policejní muzeum, které se nám moc líbilo a společně s ostatními třídami z naší ZŠ jsme si dále užili zrcadlové bludiště a těšili se z krásného slunného vydařeného dne, plný zážitků. Krásné žirafy a další zvířátka nás vítala v ZOO v Plzni a velcí dinosauři v Dinoparku. Zájmový den na téma „Co dělat, když…..“ byl zaměřen na naše zdraví, dozvěděli jsme se něco o první pomoci a naší bezpečnosti a na konec jsme si opekli buřty na školní zahradě. Výlet na naší největší rozhlednu Dianu v našem městě se také vydařil a návštěva Motýlího domu nás velmi upoutala. Pěkný zážitek byl i při jízdě lanovkou na Dianu a zpět. Nezapomněli jsme navštívit naposledy v tomto školním roce knihovnu i Mini ZOO. Velmi zajímavá byla exkurze na letišti v Karlových Varech a beseda se strážníky městské policie. Shlédli jsme film pro děti v kině Čas. Seniorům v Domově důchodců jsme zazpívali, zatancovali a rozdali sladké dárečky. V Becherově vile společně s 1. třídou jsme si užili jedinečnou výstavu loutek Zdeňka Podhůrského a dílnu, kde si děti vyrobily malého tučňáka z nafukovacího balónku, který si pak odnesly domů. No a úplným závěrem byl poslední den tohoto školního roku, vzájemné rozloučení i s malým pohoštěním u písničky při kytaře, kterému předcházelo sebehodnocení a hodnocení celé třídy s rozdáním pochval a hodnocení práce za 2. Pololetí. Všem dětem přeji krásné prázdniny, odpočinek, aby nabraly hodně sil pro vstup do 1. třídy základní školy.

Zapsala: Hana Hronová