Poslední zvonění

Poslední zvoněníPředposlední den tohoto školního roku vypukl na škole chaos, křik a možná i strach z toho, co se děje. Žáci deváté třídy si užívali již od ranních hodin „poslední zvonění“. U zadního vchodu museli všichni zdolat překážky, aby se dostali do školy: přeskákat zábrany, čelit vodní smršti a nechat se označit. Pak jsme postupně chodili po jednotlivých třídách a žáci s učiteli se museli vykoupit buď básničkou, písničkou či jiným fantem.

Bohužel byli i tací, kteří se nám schovávali, či nechtěli zpívat a na ty čekala barevná dobrůtka. Uvařili jsme jim výborný zázračný školní „tlamolep“, který museli pozříti. Našli se i odvážlivci, kteří dobrovolně ochutnali. Ve třetí třídě jsme si krásně zatancovali, v osmé nás překvapili dárečky a básničkou, kterou pro nás složili. Pan učitel pronesl řeč, neboť jsme coby deváťáci museli za sebou zamknout školní rok a předat klíč budoucí devítce. A teď už nás čeká opravdu jen loučení, kdy se v den vysvědčení uvidíme naposled. Ale budeme věřit, že se opět sejdeme.
Zapsala: Martina Šárová 27.6.2019