Malá kopaná

Malá kopanáDne 14. 6. 2019 jsme se s žáky 1. a 2. stupně zúčastnili krajského kola malé kopané na fotbalovém hřišti Lokomotiva na Růžovém Vrchu. Po slavnostním nástupu všech dvanácti družstev jsme se dali do boje. Chlapci v obou věkových kategoriích se velice snažili. Konkurence byla obrovská. Hrálo se na dvě skupiny na třech menších hřištích po 10 minutách. Z každé skupiny postoupily 4 týmy. Našim žákům v kategorii mladší žáci se zadařilo zvítězit ve všech semifinálových zápasech.

Ve finále si zahráli s ostrovskou školou a byly to nervy. Po těžkém boji zvítězili 5:1 a umístili se na krásném prvním místě. Starší žáci se také drželi statečně, leč byli udoláni tvrdými spoluhráči. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Hlavní bylo, že jsme si tento den plně užili a žáci ukázali obrovské nasazení a smysl pro fair play. Žáci si odnesli domů i drobné ceny v podobě sportovní láhve na pití, müsli tyčinek a rukavice pro brankáře. Vítězný pohár, který jsme získali, jsme vystavili v přízemí naší školy. V novém školním roce zde vytvoříme větší prostor, kde budou umístěny diplomy a další trofeje naší školy.

Článek napsala: Daniela Bouzová.