Školní výlet „deváťáků“

Školní výlet „deváťáků“Počasí, slunce, příroda, skvělá nálada, spousta zábavy, akcí a dobré nálady – to vše vystihuje náš školní týdenní pobyt 9. třídy v Melchiorově Huti u Úněšova. Druhý červnový týden jsme se vypravili do tohoto rekreačního střediska uprostřed lesů. Jen cesta od autobusu tam i zpět je takovým malým pětikilometrovým pochoďáčkem. Nezaháleli jsme ani jeden den. Již po příjezdu a dobrém obědě jsme vyrazili do okolního terénu a ve volných chvílích hráli míčové nebo vědomostní hry.

Během týdenního pobytu jsme navštívili nádherné městoManětín, které je označováno barokní perlou západních Čech. Dále jsme byli v Plzni a poslední nejdelší výlet byl z městečka Úterý, které bylo osídleno pravděpodobně již ve střední době bronzové. Odtud jsme se vydali podél překrásné přírody Úterského potoka zpět do naší „základny“. Tak jako minulý pobyt, tak i tentokráte, jsme nevynechali orientační běh podle buzoly s kvízem a nezapomněli jsme ani na noční pochod pod hvězdnou oblohou. Tedy měsíc svítil, ale hvězdy se nám schovávaly. Poslední večer jsme se všichni sešli u ohně, kde jsme se rozpovídali o celém našem školním období, co jsme spolu prožili, co nás trápilo i co se nám líbilo. Bylo nám všem smutno, i slzička ukápla, neboť to byl náš poslední společný výlet a čeká nás loučení. Naši „deváťáci“ se nám po prázdninách rozprchnou do jiných škol a čeká je nová etapa jejich života. Je to o to těžší, že za těch 5 let, co jsme spolu z nich vyrostli fajn „človíčkové. Bude se nám všem stýskat. Ale ještě máme před sebou pár společných školních dní, tak si je užijeme.
Zapsala: Martina Šárová-asistent pedagoga 18.6.2019