EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Zájmový den na ZŠ Vančurova

Zájmový den na ZŠ VančurovaDne 5.6.2019 proběhl na naší škole Zájmový den, jehož tématem bylo "Co dělat když,...". Pro žáky bylo připraveno 6 stanovišť , a to jak pro 1., tak pro 2. stupeň. Témata na jednotlivých stanovištích byla pro oba stupně stejná, jen přizpůsobená věku a znalostem. Děti se dozvěděly, jak se chovat při mimořádných událostech, jako jsou povodně, požáry, únik chemických látek, dopravní nehody a další. Dále se zabývaly chováním u vody, tj. desaterem zásad chování u vody a také signálními vlajkami na plážích a jejich významem.

Na dalším stanovišti se věnovaly linkám integrovaného záchranného systému a vyzkoušely si simulované volání na tísňové linky pomocí aplikace Tísňomat. Také zjistily, jak pomoci raněnému kamarádovi - seznámily se s obvazovým materiálem, obsahem cestovní lékárničky a vyzkoušely ošetření zlomeniny včetně improvizovaných nosítek. Jedno ze stanovišť si také připravil pro své spolužáky Školní parlament, opět rozděleno pro 1. a 2. stupeň. Posledním stanovištěm bylo opékání buřtů. Vyšlo nám báječně počasí, a tak se některé úkoly plnily i venku v areálu a okolí školy. Žáci v průběhu celého dopoledne procházeli stanoviště dle připraveného harmonogramu. Všichni (děti i vyučující na jednotlivých stanovištích) si Zájmový den užili a už se těší na další. Zájmový den se u nás na škole koná 2x ročně a děti si díky tomu vždy osvojí a prohloubí znalosti v daném tématu.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.