Zájmový den na ZŠ Vančurova

Zájmový den na ZŠ VančurovaDne 5.6.2019 proběhl na naší škole Zájmový den, jehož tématem bylo "Co dělat když,...". Pro žáky bylo připraveno 6 stanovišť , a to jak pro 1., tak pro 2. stupeň. Témata na jednotlivých stanovištích byla pro oba stupně stejná, jen přizpůsobená věku a znalostem. Děti se dozvěděly, jak se chovat při mimořádných událostech, jako jsou povodně, požáry, únik chemických látek, dopravní nehody a další. Dále se zabývaly chováním u vody, tj. desaterem zásad chování u vody a také signálními vlajkami na plážích a jejich významem.

Na dalším stanovišti se věnovaly linkám integrovaného záchranného systému a vyzkoušely si simulované volání na tísňové linky pomocí aplikace Tísňomat. Také zjistily, jak pomoci raněnému kamarádovi - seznámily se s obvazovým materiálem, obsahem cestovní lékárničky a vyzkoušely ošetření zlomeniny včetně improvizovaných nosítek. Jedno ze stanovišť si také připravil pro své spolužáky Školní parlament, opět rozděleno pro 1. a 2. stupeň. Posledním stanovištěm bylo opékání buřtů. Vyšlo nám báječně počasí, a tak se některé úkoly plnily i venku v areálu a okolí školy. Žáci v průběhu celého dopoledne procházeli stanoviště dle připraveného harmonogramu. Všichni (děti i vyučující na jednotlivých stanovištích) si Zájmový den užili a už se těší na další. Zájmový den se u nás na škole koná 2x ročně a děti si díky tomu vždy osvojí a prohloubí znalosti v daném tématu.