Výlet do Prahy

Výlet do PrahyDo našeho hlavního města jsme se vydali 12. června, na druhý náš velký výlet. V Plzni jsme byli v ZOO za zvířátky, ale v Praze to bylo z jiného soudku. Tady jsme navštívili policejní muzeum a Petřín se zrcadlovým bludištěm. Jak už název napovídá, jednalo se o historii. Zde již na nás čekala paní Květa, která nás pěkně přivítala a seznámila s tím, co se bude dít. Všichni jsme byli moc zvědaví. Čekala nás různá překvapení. Prohlídka muzea.

Jak jsme se dozvěděli toto muzeum má za cíl dokumentovat a prezentovat historii, vývoj a činnost bezpečnostních sborů na území Česka a bývalého Československa. První část expozic muzea se nachází v křížové chodbě bývalého kláštera a je věnována historii četnictva a policie na českém území v letech 1850–1938. V dalších částech expozice muzea se popisuje činnost četnictva za druhé světové války a vývoji po druhé světové válce. V patře a v přilehlých sálech jsou další expozice věnované například kriminalistice, ochraně hranic, protidrogové problematice, problematice dopravní policie či operativní technice používané různými útvary policie a Sboru národní bezpečnosti. Zaujala nás policejní technika, technika dopravní policie, radary, policejní automobily a motocykly, hasičská a záchranářská technika. Velmi zajímavá byla i beseda s kriminalistou, za jehož pomoci jsme si udělali otisk své ruky. A v super záležitost byla i jízda na kolech a koloběžkách na dopravním hřišti. Moc se tu líbilo a plni dojmů jsme nasedli do autobusu a ujížděli na Petřín. Tady jsme se těšili do zrcadlového muzea, kde jsme se ohromně nasmáli. Malí, velcí, tlustí, tencí, protažení, skrčení… Vůbec jsme si nabyli podobní. Ale legrace jsme si užili dost. Viděli jsme také Petřínskou rozhlednu, která je volnou, pětkrát menší napodobeninou, kopií Eiffelovy věže v Paříži. Cestou k Petřínské rozhledně jsme prošli růžovou zahradou, kde kvetlo mnoho druhů růží. No krása jako v pohádce. Nachýlil se čas k odjezdu. Výlet za poznáváním se velmi vyvedl a moc se nám líbil. Až budete v Praze, zkuste se na těchto místech zastavit. Stojí to opravdu za to. Nebudete litovat. Děti a žáci z PT B, I. A, II. A, III. A, S5, jejich paní učitelky a paní asistentky.

Za všechny výletníky napsala: D. Pirstitzová.