EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Exkurze THUN – Nová Role

Exkurze THUN – Nová RoleProtože si žáci naší školy rádi rozšiřují své obzory a baví je poznávat kraj, ve kterém žijí, vypravili se sedmáci a osmáci na konci května do Nové Role, aby navštívili Thun. Tato firma s 220letou tradicí je v České republice největším výrobcem porcelánu. Její výrobky využívají ve velké míře nejen domácnosti, ale také hotely. A nás zajímalo, jak výroba porcelánu probíhá. Před samotnou prohlídkou firmy jsme si v porcelánové školičce všichni ozdobili nějaký výrobek – hrníček, mističku nebo talíř.

Budeme mít tedy i hezkou památku. V průběhu exkurze jsme prošli vzorkovnou a výrobním závodem, shlédli jsme krátký videodokument o výrobě porcelánu. Kvůli čekání na autobusový spoj do Staré Role jsme se mohli po prohlídce také porozhlédnout po Nové Roli, kde byli někteří z žáků poprvé. Počasí nám přálo, proto jsme si před návratem ještě užili trochu sluníčka. Všichni žáci zaslouží pochvalu za chování a za pracovitost, snahu a píli v porcelánové školičce.
Zapsala: Mgr. Lenka Oulovská

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.