Exkurze THUN – Nová Role

Exkurze THUN – Nová RoleProtože si žáci naší školy rádi rozšiřují své obzory a baví je poznávat kraj, ve kterém žijí, vypravili se sedmáci a osmáci na konci května do Nové Role, aby navštívili Thun. Tato firma s 220letou tradicí je v České republice největším výrobcem porcelánu. Její výrobky využívají ve velké míře nejen domácnosti, ale také hotely. A nás zajímalo, jak výroba porcelánu probíhá. Před samotnou prohlídkou firmy jsme si v porcelánové školičce všichni ozdobili nějaký výrobek – hrníček, mističku nebo talíř.

Budeme mít tedy i hezkou památku. V průběhu exkurze jsme prošli vzorkovnou a výrobním závodem, shlédli jsme krátký videodokument o výrobě porcelánu. Kvůli čekání na autobusový spoj do Staré Role jsme se mohli po prohlídce také porozhlédnout po Nové Roli, kde byli někteří z žáků poprvé. Počasí nám přálo, proto jsme si před návratem ještě užili trochu sluníčka. Všichni žáci zaslouží pochvalu za chování a za pracovitost, snahu a píli v porcelánové školičce.
Zapsala: Mgr. Lenka Oulovská