Pilotní ročníkové práce

Pilotní ročníkové práceLetošní školní rok je pro naše „deváťáky“ zásadní, neboť se připravovali na přijímací zkoušky k přijetí na střední školy a do učňovských oborů. Všichni žáci uspěli a dostali se na školy, které si zvolili.

Vzhledem k tomu, že byli první třídou, která zahajovala na této škole druhý stupeň školní docházky, čekala je během dvou dnů na začátku června obhajoba ročníkové práce. Žáci se tak po období příprav na střední školy zaměřili na vypracovávání svých ročníkových prací.

Žáci si z předem určených témat vybrali takové, které jim bylo blízké a podle stanovených kritérií na něm pracovali. Každý žák měl svého konzultanta , který mu byl oporou a vedl ho ke zdárnému dokončení jeho práce. Byla to jejich první obhajoba před komisí, ve které zasedala paní ředitelka, p. zástupkyně, daný konzultant a třídní učitel, kteří udělovali hodnocení. Ve třídě byli též ostatní žáci z celé třídy.
Každý z žáků byl jedinečný nejen svým „dílem“, ale také svým projevem a přístupem k této pro ně zcela výjimečné události. Přes všechna očekávání dopadlo vše výborně, všichni žáci se dočkali vysokého hodnocení, a to i přesto, že letošní rok byl pilotním, co se těchto prezentací týče . I přes velkou trému a strach z neznámého dokázali svou práci přednést v klidu a bez větších karambolů. Nabízí se přísloví: „Když nejde o život, nejde o nic“. Na závěr žáci obdrželi „Certifikát za splnění ročníkové práce ve školním roce 2018/2019.
Byl to skvělý zážitek nejen pro ně, ale i pro nás přísedící a přejeme těm „našim dětem“ hodně úspěchů v nové etapě jejich života.

Zapsala: Martina Šárová