Léto s Letadlem

Léto s Letadlem„Letí, letí letadlo a nás něco napadlo. My mu pěkně zamáváme a ono nás někam vezme.“ Kampak s námi poletí? To se nikdo nedozví. My vám to pak povíme, až se z cesty vrátíme.“ Ptáte se s jakým letadlem? No přece s divadlem Letadlem. Opět k nám „přiletělo“ v pondělí 27. května. Již jsme se na něj těšili, protože se s ním pěkně pobavíme, někam si „zaletíme“, něco nového se dozvíme. A v neposlední řadě se i do „létání“ zapojíme.

Ne jinak tomu bylo i dnes. S Letadlem jsme strávili roční období LÉTO. Léto představovala a letního žezla se chopila Jindřiška z I. A. Její radost a úsměv všechny zahřál jako letní sluníčko. Zamávala žezlem nad hlavou a bylo tu opravdové léto. Sluníčko svítilo, zrálo ovoce, rostla zelenina, jelo se na prázdniny, na tábor… Při tom všem se měnilo i počasí, tak jak to v létě bývá. Pršelo, svítilo sluníčko, bouřka byla. I deštník jsme museli vyndat. Když přestalo pršet, sbírali jsme zeleninu. Měl vyhrát ten, kdo nasbírá nejvíce kusů zeleniny. Jak to opadlo? Kdo vyhrál? Nikdo a všichni. Košíky všech byly plné. Jú! A na něco bychom zapomněli. I když se nám líbilo všechno, u všeho jsme se pěkně bavili, ale nejvíce se nám líbil zrod motýla. Nejdříve housenka, pak kukla, pak motýl. Když roztáhl křídla, všichni koukali s otevřenými ústy. To byla krása! Na konec jsme si „opekli“ buřtíky. Nástup do letadla a honem zpátky do školy. To víte, že se nám nechtělo, ale co se dá dělat. Po „přistání“ a plni dojmů jsme se rozešli. Už nyní se těšíme na další létání s naším divadlem Letadlem. Pěkné prázdniny a krásné léto všem přejí děti z PT B, žáci z I. A, II. A, III. A a S5.
Za malé i velké cestovatelé napsala: D. Pirstitzová.