Měsíc květen v PTB

Měsíc květen v PTBUž se blíží konec školního roku a třída PTB „U žlutého klíče“ jede do finále. V polovině měsíce jsme pozvali rodiče na besídku, abychom předvedli rodičům pěkný program s písničkami, básničkami, ale i tancem a dramatizací pohádky. Navštívili jsme společně s žáky 1. třídy Galerii umění v Karlových Varech. Děti měly možnost shlédnout výstavu obrazů Otakara Slavíka, vyzkoušet si představivost na obrazech, co vystihují a všimnout si jejich barevnosti.

Pak na ně čekalo vyrábění vlastní ozdoby, která se všem podařila a všichni z ní měli velkou radost. Do školy zavítalo divadlo „Letadlo“, tentokrát s pohádkou o létu, která se všem líbila. Nyní se připravujeme na pasování předškoláků na školáky, učíme se písničky a cvičit s hudbou. Těšíme se na školní výlety do Plzně a Prahy, ale o tom zase příště.
Zapsala: Hronová Hana