Druháci v květnu

Druháci v květnuNa svátek matek darovali druháci maminkám srdce na dlani. Sami je vyrobili z barevného papíru a ještě připojili napsanou básničku a složili z proužků papíru srdíčkový řetěz. Jestliže si nedovedete představit srdce na dlani, podívejte se na fotky. I tento měsíc se druháci pilně učili. Například v prvouce přikládali k jednotlivým ročním obdobím již napsané věty.

Následně ve skupinách tvořili a zapisovali věty vlastní na připravené otázky k jaru. Museli odpovědět, jak vypadají stromy na jaře, co dělají na jaře zvířátka, hmyz a ptáci. A protože ptáci na jaře hnízdí, namalovali takové hezké hnízdo s ptáčkem a vajíčky. Když měli výkresy hotové a stoupli si s nimi připraveni na focení, stala se neuvěřitelná věc. Do třídy vlétla otevřeným oknem malinká sýkorka. Asi si přiletěla hnízda prohlédnout. Naštěstí se jí podařilo brzy ze třídy zase vylétnout ven. Ke konci měsíce shlédli představení divadla Letadlo o létě. Tak nyní budou zjišťovat informace o tomto ročním období.

Zapsala Hana Matějíčková