Návštěva Vřídla a jeho podzemí

Návštěva Vřídla a jeho podzemíDne 24.května 2019 navštívila třída IV.A jeden z našich karlovarských skvostů -Vřídlo a jeho podzemí.

Tryskající Vřídlo zná asi každý z nás, ale v podzemí ještě téměř nikdo z přítomných nebyl.
Celou expozicí nás odborně a zároveň mile prováděla paní Kateřina Řádová.
A ačkoli je cesta podzemím v podstatě velmi krátká, od začátku až do konce je natolik zajímavá, že děti ani nedutaly.

Od chvíle, kdy se za nimi zaklapla železná vrata, až do ukončení výkladu, byly nadšené z toho, kudy že to chodíme, že se krčíme, jaké je tu teplo a že na nás tu a tam kape ze stropu voda.
Nejvíce je zaujalo polévání předmětů Vřídelní vodou, stalaktity, které vyrůstaly ze stropů a z boků stěn a také ukázka vnitřku zkamenělých trubek.
Byla to příjemně strávená půlhodinka a my dnes již víme, že se sem určitě ještě někdy podíváme a určitě budeme návštěvu vřídelního podzemí doporučovat dále.

Pro Vančurovka News zpravodajec Iveta Holušková