EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Protidrogový vlak v Karlových Varech

Protidrogový vlak v Karlových VarechVe čtvrtek 2. 5. 2019 se sedmáci vydali na horní vlakové nádraží v Karlových Varech, kam k nám z Prahy přijel protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN. Mohli jsme se tak v rámci protidrogové prevence zúčastnit programu, který nás interaktivním způsobem zavedl do světa drog a závislostí.

Vlakovou soupravu REVOLUTION TRAIN tvoří celkem šest vagonů. V každém vagonu je malý kinosál s plátnem. Za každým plátnem se však schovávají ještě kulisy, které zvyšují prožitek z děje filmu. Po každé odehrané části filmu o mladých lidech, kterým drogy vážně zkomplikovaly život, se plátno vysunulo a nám se naskytl pohled např. na drogové doupě, vězeňskou celu, bar, vyšetřovací místnost atd. Nejsilnější dojem jsme všichni měli z automobilu, pod kterým byla zaklíněna motorka. Naše dojmy ovlivňovaly také odlišné teploty a vůně jednotlivých vagonů. Mohli jsme tak příběh vnímat téměř všemi smysly.

Příběh, který jsme sledovali, byl natočený podle skutečné události. Hlavní hrdina už dnes nežije, někteří jeho přátelé však ano. Díky tomu jsme se mohli zúčastnit takového varování. Moc bych si přála, aby si všichni sedmáci z vlaku odnesli takový odpor k drogám, který je před závislostí i experimentováním ochrání.
Více o protidrogovém vlaku na https://www.revolutiontrain.cz/v2/projekt.php .

Mgr. Lenka Oulovská

Copyright © 2013. All Rights Reserved.