EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Chraňme planetu Zemi

Chraňme planetu ZemiBeseda s Greenpeace se uskutečnila 2. května i na naší škole. Přišli si s námi povídat dobrovolné pracovnice této organizace Míša a Terezka. A co nebo kdo je Greenpeace a čím se zabývají? Greenpeace je nevládní nezisková organizace pro ochranu životního prostředí. Organizace má dnes přibližně 3 miliony členů ve 40 zemích světa. Organizace se označuje za apolitickou a finančně nezávislou na vládách a korporacích ve světě, i když je to mnoha kritiky zpochybňováno.

Greenpeace bojuje např. proti: vybíjení tuleňů, lovu velryb, jaderným elektrárnám, ukládání radioaktivního odpadu do oceánu, kácení deštných pralesů, pěstování geneticky modifikovaných rostlin, uvolňování toxických látek do životního prostředí a mnoho dalších. My jsme si s Míšou a Terezkou povídali o životním prostředí a hlavně o jeho znečišťování, a jak bychom mohli i my k tomuto problému pomoci. Také jsme si ukázali jak na odpady, které do přírody nepatří, doplácí živočichové. Jak bude vypadat naše planeta Země v budoucnosti, záleží jenom na nás lidech, malých i velkých. A proto chraňme přírodu nejen pro nás, ale i pro budoucí generace. Povídání s Míšou a Terezkou bylo zajímavé a moc se nám líbilo. Ale co bylo pak, nám, jak se říká, vyrazilo dech. Na závěr našeho setkání jsme si vyrobili peněženky. A z čeho? Z krabic od mléka. Je to úplně jednoduché. Pár přeložení, ustřižení, přicvaknutí suchého zipu a peněženka byla na světě. Všichni z ní měli velkou radost. Takže nejenom třídíme, ale můžeme si z odpadu i něco vyrobit. Žáčci III. A, IV. A se svými p. učitelkami a asistentkami.

Za všechny malé i velké ekology napsala: D Pirstitzová.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.