Jak bylo v měsíci dubnu v PTB?

Jak bylo v měsíci dubnu v PTB?Duben, duben, hrál na buben.
Děti se moc radovali a písničky zazpívaly.
Teď už jenom slunce hřeje,
kytičkám a ptáčkům se to směje.
Jsme už velcí předškoláci a těšíme se na 1. třídu. Učíme se písničky a básničky na procvičování paměti, dokonce si zpíváme a hrajeme pohádkový příběh.

Také počítáme, procvičujeme si barvy a tvary, dovídáme se zajímavosti o přírodě a rádi cvičíme v tělocvičně. Jsme velcí sportovci, skáčeme na švihadle, kroužíme s obručí, driblujeme s míčem a zdoláváme různé překážkové dráhy. Jsme moc šikovní ve výtvarných a pracovních činnostech, paní učitelka nás moc chválí. Moc se nám líbilo ve světě rizik, dozvěděli jsme se zajímavé věci, kde na nás může číhat nebezpečí a také jsme se zapojovali do rozhovoru a uměli jsme odpovídat na otázky. Moc jsme se poučili, prý jsme byli šikovné, hodně jsme věděli. Líbilo se nám i ve Svahové, kde jsme se zúčastnili opičí dráhy a všichni předškoláci z přípravek mezi sebou závodili. Divadlo „Kvítek Vítek“ nám zahrálo jarní pohádku, která se nám také moc líbila. No a krásný výlet před Velikonocemi , za krásného slunného počasí se moc vydařil. Společně s prvňáčky jsme se zúčastnili lesní pedagogiky na Linhartu, kde pracovnice lázeňských lesů nám připravily krásné dopoledne v přírodě a se zvířátky. Viděli jsme kromě jiného krásná malá selátka s bachyní a kancem při krmení a moc jsme si to užívali. Cestovali jsme autobusem a pak pěšky přes les až na Linhart a zpět. Zavítali jsme do Mini ZOO, donesli zvířátkům krmení, prohlídli sizvířátka s jejich mláďaty a na zahradě na nás čekalo velké překvapení. Že nevíte jaké? Ani my bychom to neuhádli. Tak se můžete podívat na foto. Paní učitelka nás vyfotila ve skákacím hradu, to bylo žužo, ani do školy se nám nechtělo. No a na úplný konec měsíce dubna nás navštívilo ještě jednou divadlo, tentokrát s hudební pohádkou „Lesíček“ a od paní učitelky jsme dostali pochvalné listy za 3. čtvrtletí tohoto školního roku. A to už je opravdu vše, těšíme se zase na měsíc květen.
Zapsala: Hana Hronová