Chystáme se na Velikonoce- IV.A

Chystáme se na Velikonoce- IV.ABěží bílý králíček, v tlapičce má košíček,
v něm barevná vajíčka, co mu dala slepička.
Koho potká, tomu praví, že mu přeje štěstí, zdraví,
hezky se naň usměje, srdíčko mu zahřeje.

Velikonoční tradice jsou jedny z nejstarších. Dodávají svátkům jara tu pravou a voňavou atmosféru. Typická je krásná barevná a vzdušná výzdoba, která symbolizuje probouzení celé přírody.

Proutky, jarní kytičky, pučící kočičky, zlatý déšť a všechna mláďata, to je krása a hlavně život. Pomlázka vyrobená z mladých vrbových proutků měla ženám předat mládí a sílu. Vajíčko, jako odměna za omlazení, znamená symbolživota a vzkříšení.
Děti milují výrobu dárků, a pokud se mohou účastnit pečení voňavých dobrot, jsoupřímo nadšené. V hodinách PV a VV děti barvily vajíčka netradiční metodou za použití jedlé sody a octa. Na svá obarvená vajíčka pak vyráběly košíčky, které ozdobily krásným zajíčkem. Košíčky se všem moc povedly. Všichni jsme si to velice užili.

Napsala: AP Jitka Marunová