Měsíc březen v PTB

Měsíc březen v PTBJaro, jaro, jaro,
kde se tady vzalo.
Podívejte z okýnka,
vykvetla už první květinka.
Měsíc březen začal velmi pěkně a poučně. Na začátku měsíce jsme se společně s žáky 1. třídy ZŠ zúčastnili besedy „Veselé zoubky“, při které se děti dozvěděly a vyzkoušely, jak správně pečovat o svůj chrup, zahrály si k tomu hry na interaktivní tabuli a vyslechly příběh Hurvínka na dané téma.

Domů si odnesly malý dáreček. Navštívili jsme městskou knihovnu i knihovnu ve Staré Roli. Také jsme se potěšili se zvířátky v Mini ZOO. Výstava pro malé i velké Pat a Mat v Karlovarském muzeu se nám velice líbila. Akce s Obchodní akademií Karlovy Vary na téma „ 100. výročí založení naší republiky “ byla také velkým přínosem pro rozšiřování poznatků o naší republice, kde se i ti nejmladší dozvěděli spoustu nových informací a hry na jednotlivých stanovištích je zaujali a bavili. V Becherově vile děti shlédly výstavu jedinečných výrobků z porcelánu Ladislava Švarce a v malé dílničce si vyzkoušely vyrobit kachli z keramiky. Do školy zavítalo divadlo „Letadlo“, které nám zahrálo krásný příběh na téma jaro. No a měsíc březen jsme ukončili barevným setkáním v barvě zelené, zaměřené na bezpečnost dětí, aby se dozvěděly a věděly, kde na ně může čekat nebezpečí a jak reagovat v daných situacích. Během měsíce jsme vyráběli jarní a velikonoční obrázky pro výzdobu chodby a naší třídy. Těšíme se na jaro a pěkné jarní dny.
Zapsala: Hana Hronová