EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Výstava z porcelánu

Výstava z porcelánu„Hrní, hrní, hrníčky nejste jen pro vodníčky a pro jejich dušičky…“ Na výrobky z porcelánu jsme se byli podívat 12. března 2019 my žáci naší školy / II. A a III. A/ v Interaktivní Becherově vile. Interaktivní proto, že jsme jenom nekoukali, ale i vyráběli. Pod názvem Porcelán Ladislava Švarce se skrýval průřez celoživotní tvorbou významného karlovarského výtvarníka (1933 – 2018), který se svým dlouholetým působením v oblasti výtvarného zpracování porcelánu získal uznání v karlovarském regionu i mimo něj.

Seznámili jsme se zde také nejen se vznikem běžného porcelánového nádobí, ale i se vznikem ozdobných předmětů a vzniku porcelánu jako takového. Při prohlídce výstavních prostor jsme si prohlédli vystavené porcelánové exponáty a fotografie. Bylo zde mnoho pěkného a zajímavého, ale nejvíce se nám asi líbily porcelánové konvičky na čaj, které měly tvar bábovky. Formou prezentace jsme se seznámili, odkud porcelán pochází, s jeho druhy a výrobou. Paní průvodkyně nám ukázala vylévání porcelánové hmoty do formy tvaru želvičky. Vše nám pěkně vysvětlila, popsala a odpovídala na naše dotazy. Po procházce „porcelánovým královstvím“na nás čekala zajímavá práce. Z keramické hlíny jsme si vyrobili závěsný keramický kachel. Ukázkový kachel se zdál jednoduchý, ale mnohým jeho výroba dala pěkně zabrat. Zkrátka vše potřebuje svůj čas a nic se nesmí uspěchat. Ale jinak jsme všichni pracovali trpělivě a s velkým zaujetím. Nakonec jsme si prohlédli a zhodnotili svoje výrobky, rozloučili se a s novými poznatky o vzniku porcelánu jsme, ač neradi, odcházeli domů.
Za všechny zúčastněné „výtvarníky“ napsala: D. Pirstitzová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.