Pamětné a efektivní učení

Pamětné a efektivní učeníDne 6. února 2019 naši školu navštívil Ing. Aleš Procházka, za účelem přednášky na téma Zlepši paměť.
Tato přednáška se týkala žáků IV. A a V. A. Pro začátek bylo dětem zábavnou a zajímavou formou vysvětleno, jak funguje mozek a myšlení a dále odůvodněno proč je pro tělo důležité se správně stravovat, sportovat a také jak a proč procvičovat mysl. Dále bylo zmíněno i poškození mozku při požívání návykových látek.

Pro děti byl připraven pracovní list, který byl zároveň promítán i na interaktivní tabuli. Žáci byli aktivně zapojeni do přednášky, kde sdělovali své nápady a myšlenky. Nejdříve si žáci vypracovali zvolené cvičení samostatně. Poté se k cvičení vytvářeli rychle zapamatovatelné pomůcky. Například cvičení, kde bylo úkolem zapamatovat si co nejvíce čísel. Ke každému číslu se vytvořila určitá podobnost (5 - člověk na vozíku, 8 – svalovci) ze které se následně vytvořil příběh.

Jako bonus bylo možné si vyzkoušet test osobnosti, kde žáci odpovídali na 40 otázek a z odpovědí byla vytvořena pavučina jejich charakteru a školních dovedností. Žákům se přenáška moc líbila a my budeme doufat, že si z ní něco zapamatovali a naučili se jak se učit. Moc panu Procházkovi děkujeme.

Zapsala Helena Šlemrová