EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Pamětné a efektivní učení

Pamětné a efektivní učeníDne 6. února 2019 naši školu navštívil Ing. Aleš Procházka, za účelem přednášky na téma Zlepši paměť.
Tato přednáška se týkala žáků IV. A a V. A. Pro začátek bylo dětem zábavnou a zajímavou formou vysvětleno, jak funguje mozek a myšlení a dále odůvodněno proč je pro tělo důležité se správně stravovat, sportovat a také jak a proč procvičovat mysl. Dále bylo zmíněno i poškození mozku při požívání návykových látek.

Pro děti byl připraven pracovní list, který byl zároveň promítán i na interaktivní tabuli. Žáci byli aktivně zapojeni do přednášky, kde sdělovali své nápady a myšlenky. Nejdříve si žáci vypracovali zvolené cvičení samostatně. Poté se k cvičení vytvářeli rychle zapamatovatelné pomůcky. Například cvičení, kde bylo úkolem zapamatovat si co nejvíce čísel. Ke každému číslu se vytvořila určitá podobnost (5 - člověk na vozíku, 8 – svalovci) ze které se následně vytvořil příběh. 

Jako bonus bylo možné si vyzkoušet test osobnosti, kde žáci odpovídali na 40 otázek a z odpovědí byla vytvořena pavučina jejich charakteru a školních dovedností. Žákům se přenáška moc líbila a my budeme doufat, že si z ní něco zapamatovali a naučili se jak se učit. Moc panu Procházkovi děkujeme.

Zapsala Helena Šlemrová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.