Měsíc únor v PTB

Měsíc únor v PTBLesík, lesík, lesíček,
žije tam moc zvířátek.
A když my tam půjdeme,
ke krmelci zajdeme.
Po jarních prázdninách nás krásné slunné počasí zavedlo až do lesa ke krmelci, u kterého jsme nasypali zvířátkům nasbírané kaštany a žaludy.

Cestou do lesa jsme pozorovali změny na zahrádkách, na kterých nás vítali první jarní kytičky, sněženky. V lese zpívali ptáčkové, povídali jsme si o zvířátkách, která žijí v lese a pozorovali přírodu. Dále nás navštívili strážníci městské policie. Při besedě s nimi jsme se dozvěděli spoustu zajímavého o jejich práci. Prohlédli jsme si jejich uniformu, seznámili se znakem karlovarské městské policie, dále s jejich výstrojí a dokonce jsme si vyzkoušeli, jaké to je, mít pouta na rukou. Nezapomněli jsme ani na zvířátka v MiniZOO, kterým jsme donesli dobroty a za odměnu jsme si je mohli prohlédnout a některá i pohladit. Také se připravujeme na vstup do 1. třídy ZŠ, zdokonalujeme se ve všech oblastech, pracujeme, vyrábíme, zpíváme a sportujeme.

Zapsala: Hana Hronová