Koncert

KoncertV den pololetního vysvědčení se žáci naší školy zúčastnili koncertu, který pořádal pro děti a mládež Karlovarský symfonický orchestr. Určitě stojí za zmínku, že tento orchestr je jedním z nejstarších orchestrů v Evropě. Byli jsme velmi nadšeni, neboť i ti, kteří nejsou příznivci vážné hudby s nadšením poslouchali skladby našich předních umělců ale i ty filmové. Moderátor vtipnou formou představoval různé skladby, které hrál orchestr nejdříve bez sólových nástrojů a poté i s nimi.

Sólové nástroje nám také předvedly vyjádření různých nálad, např. fagot dokázal přesně vystihnout starého bručouna. Velmi nás zaujala skladba, která byla přímo napsána pro hru na psacím stroji. Humornou formou nám orchestr zahrál skladbu bez smyčců, neboť je dirigent spolu s moderátorem předtím houslistům odebrali. Dozvěděli jsme se, že tato technika hry se jmenuje pizzicato. Je to hra na smyčcové nástroje, při které se nepoužívá smyčec, ale hráč rozechvívá struny pomocí prstů, nejčastěji pravé ruky. Koncert se nám velmi líbil a děkujeme Karlovarskému symfonickému orchestru za příjemné chvíle a panu moderátorovi za humorné, ale i vážné propojení orchestru s žáky.
Zapsala: Martina Šárová