E-Bezpečí, Nadace O2 – Vančurovka je Chytrá škola II.

E-Bezpečí, Nadace O2 – Vančurovka je Chytrá škola II.Jak jsem zmiňovala již v prvním článku o školení E-bezpečí, jsme pilotní školou Nadace O2, nadace, která pomáhá s digitálním vzděláváním a digitální gramotností žáků i pedagogů. Proto se stále vzděláváme a informujeme se o rizicích na internetu. V lednu nás znovu navštívil kpt. Bc. Pavel Schweiner, kriminalista a pedagog z Olomouce, aby nám během další přednášky doplnil chybějící informace.

Tentokrát se zaměřil na současný trend - youtubering. Porovnal situaci v zahraničí a u nás, vysvětlil nám smysl a systém youtuberingu, upozornil nás na hrozící nebezpečí. Nabídl nám však řešení v podobě prevence, doporučil nám postup, který je vhodný pro učitele i pro rodiče. V dalším pololetí bychom se rádi zaměřili na mediální gramotnost.
Více se o projektu E-Bezpečí můžete dozvědět na stránkách Centra prevence rizikové virtuální komunikace http://vzdelavani.e-bezpeci.cz.
Mgr. Lenka Oulovská