Měsíc leden v PTB

Měsíc leden v PTBZima, zima, zimička,
červenají nám pěkně líčka.
A když půjdem spolu ven,
strávíme tam pěkný den.
Děti z PTB už se od začátku školního roku naučily spoustu nového. Nyní si povídáme o zimě, co dělají zvířátka v zimě, jaké jsou zimní sporty a také, jak pečujeme o své zdraví.

K tomu nám posloužila i beseda se strážníky městské policie, při které jsme si ukazovali, vysvětlovali a povídali, kde se sportuje, jak se správně chováme, aby se nestal úraz a neubližovali jsme si. Setkáni s nimi bylo moc poučné. Také jsme zašli za zvířátky do Mini ZOO, abychom jim přinesli něco dobrého k snědku, podívali se, co se změnilo a dověděli se zase něco nového. Výchovný koncert v Lázních III. se nám moc líbil, rozšířili jsme si znalosti z oblasti hudební. Slyšeli jsme zpívat kvarteto, na hudební nástroje hrálo trio, už víme, co znamená duo, sólo, křoví, soprán a alt. Poslouchali jsme pěkné anglické swingové písně. V městské knihovně měla pro nás paní knihovnice Liduška připravenou pěknou besedu. Dozvěděli jsme se, kdo byl Karel Jaromír Erben, poslechli jsme si pohádku „ O Otesánkovi“, ukázali jsme si ilustrace v knize a vyvodili jsme z této pohádky mravní ponaučení. Pak si děti mohly v dětském oddělení knihovny volně prohlížet knihy. Na závěr měsíce si paní učitelka s dětmi povídala o tom, co se od začátku školního roku naučily, v čem se zlepšily, ale také, co je potřeba ještě vylepšovat, než půjdou do školy. Nezapomněli jsme ani na sebehodnocení dětí. Na závěr paní učitelka rozdala dětem hodnocení práce za první pololetí tohoto školního roku i s malým dárečkem a sedm pochval třídní učitelky. A co nás čeká dál? No přece pololetní prázdniny.

Zapsala: Hana Hronová