Česko zpívá koledy

Česko zpívá koledy„Je tu čas adventní. Zastavme se na chvíli pro společně zpívání. Koledy si zazpíváme a spolu se pobavíme. Krásný čas si popřejeme, pak se domů rozejdeme.“ V tomto duchu se opět neslo naše již tradiční několikáté setkání na zpívání „Česko zpívá koledy.“ Proto jsme se sešli 12. prosince s dětmi, žáky a jejich rodiči v areálu naší školy, abychom si v předvánočním čase popovídali, popili teplý čaj, zakousli se do voňavých perníčků a především, abychom si společně s celým Českem zazpívali koledy.

V úvodu jsme si prohlédli projekci na školní budově o činnosti našich dětí a žáků. Po té nás přivítala p. D. Bouzová/AP/ a v závěru našeho setkání všem a za všechny popřála šťastné a veselé Vánoce a úspěšný příští celý rok 2019. Také omluvila nepřítomnost p. ředitelky Mgr. M. Kheilové a p. zástupkyně Ing. D. Kaasové, které se setkání nemohli zúčastnit, ohledně pracovních povinností. Letošní společné předvánoční setkání bylo obohaceno o vánoční jarmark, kde si všichni přítomní mohli prohlédnout a zakoupit výrobky dětí a žáků naší školy. A ještě jedna novinka. Pro zahřátí na zahradě plápolal oheň, který sloužil nejenom pro teplo, ale také k opečení buřtíků. Zazpívali si úplně všichni, protože všechny koledy dobře znali. Letošní setkání bylo moc pěkné a tak trochu i výjimečné. A čím výjimečné? Osvětlená zahrada, vánoční jarmark, občerstvení, opékání buřtů…, ale hlavně se nás sešlo mnohem více než v předchozích létech. Celý podvečer se pak nesl v pohodové náladě, klidu a porozumění. Zkrátka jsme si to všichni moc užili a v tom předvánočním shonu se na chvíli zastavili a načerpali další energii. Přijďte příští rok i vy mezi nás, pozastavit se v předvánočním čase a nechat se pohladit vánoční náladou. Touto cestou chceme poděkovat všem, kteří si našli chvilku a přišli mezi nás. Vždyť v nadcházejícím čase by neměl nikdo být sám.

Za všechny malé i velké zpěváčky napsala: D. Pirstitzová.