E-Bezpečí, Nadace O2 – Vančurovka je Chytrá škola

E-Bezpečí, Nadace O2 – Vančurovka je Chytrá školaJsme pilotní školou Nadace O2, nadace, která pomáhá s digitálním vzděláváním a digitální gramotností žáků i pedagogů. Proto jsme měli možnost zúčastnit se na konci listopadu zdarma přednášky o rizikové komunikaci na internetu. Po dvě dopoledne se povídání zúčastnili žáci 6. – 9. ročníku. Jedno odpoledne se vzdělávali navíc pedagogové a večer mohli přijít dokonce i rodiče našich žáků.

Všichni se tak od kpt. Bc. Pavla Schweinera, kriminalisty a pedagoga z Olomouce, mohli dozvědět mnohé o kyberšikaně, kybergroomingu, sextingu, happy slappingu, kyberstalkingu a rizicích sociálních sítí. Děkujeme panu Schweinerovi za skvěle odvedenou práci, nyní už se v těchto oblastech orientujeme daleko lépe a víme, na co si máme dávat pozor. Více se o projektu E-Bezpečí můžete dozvědět na stránkách Centra prevence rizikové virtuální komunikace http://vzdelavani.e-bezpeci.cz.
Mgr. Lenka Oulovská