Páťáci v listopadu nelenili

Páťáci v listopadu neleniliPáťáci se v listopadu učili nejen ve škole, ale i mimo ni. Dne 7. listopadu 2018 navštívili Krajskou knihovnu v Karlových Varech, kde jim paní knihovnice připravila zajímavou přednášku o podzimních svátcích. Některé zajímavosti jsme sice již věděli, přesto jsme se jich spoustu dalších dověděli. Paní knihovnice umí nejen zajímavě přednášet, ale zapojí žáky do debaty a žáci jsou rádi, když mohou ukázat, co vše ví. A velmi rádi diskutují. ☺

23. listopadu jsme se pak zúčastnili výchovného koncertu Karlovarského symfonického orchestru. Žáci na vlastní oči viděli různé hudební nástroje, dozvěděli se o nich zajímavé informace a v neposlední řadě se opět zapojili tím, že měli hádat, z jakých hudebních děl jsou ukázky, které jim byly zahrány. Také poznávali, jaký hudební nástroj chybí v ukázce nebo co znamená pojem „sólo“, a podobně. Někteří si dokonce zahráli na Orffovy nástroje za doprovodu orchestru a získali tak nezapomenutelné krásné zážitky. Žákům se koncert moc líbil a těší se již na další setkání.
Nakonec jsme se ještě vydali i do světa výtvarného umění. V úterý 27. listopadu jsme navštívili výstavu Ondřeje Michálka, kterou nás provedla velmi ochotná paní průvodkyně. Ondřej Michálek je grafik, který ve svých dílech využívá architekturu a lidi s jejich vlastnostmi. Každý obraz měl svůj příběh a trval celkem dlouhou dobu, než vznikl. Pan Michálek musí být velmi trpělivý a precizní, aby jeho díla mohla vzniknout. Také experimentuje a vymýšlí techniky či si je upravuje. Po prohlídce se žáci nasvačili a pustili se do výroby vánočního přáníčka grafickou technikou a to tiskem z povrchu. Žáci pracovali s papírem a jehličím. Připravili si matrici a nabarvili. Pak za pomoci paní průvodkyně došlo k samotnému tisku. Žáci byli nadšeni a díky nim a paní průvodkyni vznikla moc krásná přání.
Páťáci tedy v listopadu zažili jak literaturu, tak výtvarnou a hudební výchovu i mimo školu a získali jiné zkušenosti a mnohdy i praktické, které jsou nejcennější. Moc děkujeme jak paní knihovnici, tak Karlovarskému symfonickému orchestru i paní průvodkyni z Becherovy vily. Díky těmto lidem se nám daří zpestřit žákům výuku, aby je učení více bavilo a vedli jsme je tak i k lásce k umění.
Zapsala: Anna Hnátková, DiS.