EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Páťáci v listopadu nelenili

Páťáci v listopadu neleniliPáťáci se v listopadu učili nejen ve škole, ale i mimo ni. Dne 7. listopadu 2018 navštívili Krajskou knihovnu v Karlových Varech, kde jim paní knihovnice připravila zajímavou přednášku o podzimních svátcích. Některé zajímavosti jsme sice již věděli, přesto jsme se jich spoustu dalších dověděli. Paní knihovnice umí nejen zajímavě přednášet, ale zapojí žáky do debaty a žáci jsou rádi, když mohou ukázat, co vše ví. A velmi rádi diskutují. ☺

23. listopadu jsme se pak zúčastnili výchovného koncertu Karlovarského symfonického orchestru. Žáci na vlastní oči viděli různé hudební nástroje, dozvěděli se o nich zajímavé informace a v neposlední řadě se opět zapojili tím, že měli hádat, z jakých hudebních děl jsou ukázky, které jim byly zahrány. Také poznávali, jaký hudební nástroj chybí v ukázce nebo co znamená pojem „sólo“, a podobně. Někteří si dokonce zahráli na Orffovy nástroje za doprovodu orchestru a získali tak nezapomenutelné krásné zážitky. Žákům se koncert moc líbil a těší se již na další setkání.
Nakonec jsme se ještě vydali i do světa výtvarného umění. V úterý 27. listopadu jsme navštívili výstavu Ondřeje Michálka, kterou nás provedla velmi ochotná paní průvodkyně. Ondřej Michálek je grafik, který ve svých dílech využívá architekturu a lidi s jejich vlastnostmi. Každý obraz měl svůj příběh a trval celkem dlouhou dobu, než vznikl. Pan Michálek musí být velmi trpělivý a precizní, aby jeho díla mohla vzniknout. Také experimentuje a vymýšlí techniky či si je upravuje. Po prohlídce se žáci nasvačili a pustili se do výroby vánočního přáníčka grafickou technikou a to tiskem z povrchu. Žáci pracovali s papírem a jehličím. Připravili si matrici a nabarvili. Pak za pomoci paní průvodkyně došlo k samotnému tisku. Žáci byli nadšeni a díky nim a paní průvodkyni vznikla moc krásná přání.
Páťáci tedy v listopadu zažili jak literaturu, tak výtvarnou a hudební výchovu i mimo školu a získali jiné zkušenosti a mnohdy i praktické, které jsou nejcennější. Moc děkujeme jak paní knihovnici, tak Karlovarskému symfonickému orchestru i paní průvodkyni z Becherovy vily. Díky těmto lidem se nám daří zpestřit žákům výuku, aby je učení více bavilo a vedli jsme je tak i k lásce k umění.
Zapsala: Anna Hnátková, DiS.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.