Měsíc listopad ve třídě PT B

Měsíc listopad ve třídě PT BMěsíc listopad si všechny děti moc užily, díky pěkným akcím, které pro děti připravujeme. Zúčastnily se ve škole zájmového dne na téma „Finanční gramotnost“, navštívily Městskou knihovnu v Karlových Varech a Mini ZOO ve Staré Roli. Těšily se na koncert Karlovarského symfonického orchestru, který se konal v Lázních III. s názvem „Hrajeme si s tóny“. Děti moc bavil předvánoční výtvarný program v Becherově vile, kde shlédly výstavu grafika Ondřeje Michálka a pak si tuto techniku samy vyzkoušely.

Každé pondělí v tomto měsíci jezdily do Svahové, aby se seznámily s touto školou, s dětmi z ostatních našich přípravných tříd a hlavně, aby se mohly zúčastnit zajímavého projektu „Malá technická univerzita“. Tato setkání byla pro děti zajímavá, bavila je a přinesla jim mnoho poznatků z oblasti polytechnických disciplín. Děti si například zahrály na stavitele města, mostů, věží, malého architekta, ropaře, plynárníka i archeologa. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého, nejprve si o daném tématu s lektorem popovídaly, seznámily se s novými výrazy, rozšířily si slovní zásobu, ale hlavně si vyzkoušely zahrát se stavebnicí např. na toho stavitele mostů, města, věží a to je moc bavilo. Někdy stavěly dle své fantazie a někdy dle návodů či plánků. Také zapojovaly do domů elektriku, vodu i odpady a vysvětlovaly si, proč tomu tak je. Nyní se děti připravují na vánoční program pro rodiče, podílí se svými výrobky na vánoční výzdobě školy a těší se na Vánoce. V pátek 30. 11. děti dostaly pochvalné listy za 1. čtvrtletí tohoto školního roku.

Zapsala: Hana Hronová