EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Má vlast, Mariánské Lázně

Má vlast, Mariánské LázněV říjnu naše republika oslavila stoleté výročí. I naše škola se oslav vzniku samostatného Československého státu zúčastnila. V pátek 26. 11. jsme se ve složení tříd VI. A, VII. A, IX. A a PRŠ vypravili do Mariánských Lázní, abychom si poslechli cyklus symfonických básní od Bedřicha Smetany Má vlast. Ve Společenském domě Cacino nás mile přivítal sám pan ředitel Západočeského symfonického orchestru MgA. Milan Muzikář, kterého jsme později mohli vidět i mezi členy orchestru, jak hraje na fagot.

Protože šlo o generální zkoušku, mohli jsme naživo vidět práci šéfdirigenta, který občas i během přehrávky zasáhl připomínkou do samotného koncertu a v přestávkách se členy orchestru ještě dolaďoval drobné nedostatky, které jsme my, laici, ani nemohli postřehnout.
Ze školy jsme věděli, že Bedřich Smetana jednotlivé symfonie z cyklu Má vlast – Vyšehrad, Vltava, Šárka, Tábor, Blaník a Z českých luhů a hájů – zkomponoval již jako neslyšící. O to více jsme byli fascinováni jeho uměním.
Na konci představení jsme od pana ředitele Muzikáře dostali program ZSO ML, kde byla i fotografie pana dirigenta Martina Peschíka. Ten se nám všem do programu ochotně podepsal. Máme tak krásnou a jedinečnou vzpomínku na společný zážitek.
Mgr. Lenka Oulovská

Copyright © 2013. All Rights Reserved.