EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Akce deváťáků a osmáků – Čím chci být?

Akce deváťáků a osmáků – Čím chci být?Našim deváťákům se blíží doba, kdy se budou muset definitivně rozhodnout, na jakou střední školu se přihlásí. Proto nyní řešíme volbu budoucího povolání, zamýšlíme se nad vlastními schopnostmi a možnostmi, nad tím, kam nás to táhne, co nás baví. Využíváme nabídek různých akcí.

V polovině říjně jsme se s třídami VIII. A a IX. A zúčastnili výstavy Škola a trh práce, která se konala v Karlových Varech v Thermalu. Zprvu to vypadalo, že se dlouho nezdržíme. U jednotlivých výstavních stánků nás však čekala milá překvapení, zajímavá vyprávění studentů i vyučujících, spousta materiálů. Mohli jsme si vyrobit odznaky (placky se špendlíkem), zastříleli jsme si z laserové pistole, kreslili jsme na PC pomocí touchpadu, řídili autosimulátor. Dostali jsme také zajímavé upomínkové předměty. Výstava se žákům moc líbila a nakonec nás mrzelo, že už se musíme vrátit zpátky do školy. Naši žáci byli vystavovateli pochváleni za milé chování, dobré komunikační schopnosti a aktivitu. Já se musím k pochvale připojit, byla jsem na přístup a chování našich žáků moc pyšná .
Na začátku listopadu jsme přijali pozvání do Witte Nejdek. Exkurze se zúčastnili žáci 9. ročníků a vybraní žáci 8. ročníků ze ZŠ Vančurova i Svahová. Byli jsme provedeni celou firmou, seznámili jsme se s provozem, s historií, s náplní práce jednotlivých oborů, s některými výrobními komponenty. Ve firmě panovala příjemná atmosféra, všude bylo čisto a hezky to vonělo. Bylo zajímavé pozorovat zaběhnutý systém, kdy každý věděl, co má dělat, jednotlivé činnosti na sebe navazovaly. Žáci pozorně sledovali práci všech zaměstnanců, mohli si tak opět rozšířit své obzory. Už nyní se těšíme na další podobné zajímavé exkurze.
Mgr. Lenka Oulovská, kariérový poradce

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.