Říjnové zprávičky z naší třídičky PT B

Říjnové zprávičky z naší třídičky PT BDěti z přípravné třídy se už sžily s novým kolektivem kamarádů i prostředím školy. Poctivě se připravují na vstup do 1. třídy ZŠ. Zaznamenávají pokroky ve všech oblastech osobnostního rozvoje. Jejich program je pestrý a děti se mají stále na co těšit. Od začátku školního roku shlédly děti folklorní festival v Karlových Varech v Thermalu nazvaný „Svět tančí“, dále navštívily ekofarmu ve Valči, knihovnu a Mini ZOO ve Staré Roli.

Divadlo „Letadlo“ jim předvedlo pěknou podzimní pohádku „V korunách stromů“ téma „Podzim“. Dnes jsme prožili také pěkné, velmi přínosné dopoledne o zájmovém dni, který se týkal finanční gramotnosti. Pro přípraváčky to bylo něco nového , zajímavého a poučného. Povídali jsme si na jednotlivých stanovištích například o penězích, našich bankovkách a mincích, k čemu nám peníze slouží, proč je potřebujeme, jaké mají hodnotu, nebo co je spoření, proč je důležité si spořit a nakonec si děti mohly vyrobit kasičku. Všechny děti z přípravné třídy jsou snaživé, zvídavé, živé a kamarádské.
Zapsala: Hana Hronová