EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Školní nocování VII.A

Školní nocování VII.ANa začátku školního roku si žáci 7. ročníku odhlasovali, že si chtějí zopakovat loňské nocování a jednu noc přespí ve škole. Akci nám paní ředitelka schválila, proto jsme si sbalili spacáky i karimatky a ve čtvrtek 11. října v 6 hodin večer jsme všichni stáli před školou.
Po rychlém ubytování ve třídě paní učitelky Hnátkové jsme si zašli do večerky koupit nějaké dobrůtky k večernímu kinu a dětské šampaňské.

Původně jsme si chtěli uvařit večeři sami, proto jsme si chtěli nakoupit ještě i suroviny na večeři. Nečekanou avšak velmi milou čáru přes rozpočet nám udělal jeden ze spolužáků Julian H., který nachystal se svými rodiči pro žáky překvapení. Obstarali pro všechny k večeři gyros s tortillami a džusy. Jistě si umíte představit naší radost i „boule za ušima“ . Po večeři jsme strávili 2 hodiny v tělocvičně, kde jsme hráli různé hry (Dostihy, Na upíra, Zamotané kolečko, Na slepého sochaře, Živé sochy, Vyřazováka atp.:). Je dost možné, že náš smích slyšeli i obyvatelé přilehlých oblastí Karlových Varů. Abychom dodrželi časový plán, museli jsme si pak už rychle nachystat pelíšky a převlíknout se do pyžam. Při sledování filmu bylo slyšet jen chroupání brambůrek a sušenek. Když „kino“ skončilo, neuplynulo ani pět minut a všichni (kromě dvou žáků, kteří si ještě chvilinku špitali) spokojeně oddychovali.
Ráno nás vzbudil budík Matěje T., který si ho zapomněl vypnout v telefonu, už v 5 hodin. Tímto Matějovi moc děkujeme :). Přesto se nám ještě na chvilku podařilo usnout. Budíček proběhl formou pokliček a pokřiku: „Vstáváme, vstáváme, ručičkama máváme!“ Raz dva bylo sbaleno a my si mohli pochutnat na snídani. Švédské stoly se prohýbaly pod upečenými dobrotami od maminek a babiček. Vše bylo vynikající. I na snídani nás Julian překvapil – pro všechny žáky nachystal výborné tousty.
Chválím sedmáky za skvělou atmosféru a dodržování pravidel. Díky vám mám další krásné zážitky, na které budu vzpomínat.
Děkuji svým kolegyním Mgr. Miladě Sehnalové a Michaele Rejtharová za podporu, pomoc a spolupráci.
Děkuji také všem rodičům, kteří podpořili své děti a přispěli něčím dobrým na zub. Zvláštní dík patří Julianovi a jeho rodičům za dobrý skutek (který zahřál u srdce nejen děti, ale všechny učitele z Vančurovky) a za výborné jídlo, na kterém si pochutnali žáci i pedagogové včetně naší paní ředitelky.

Mgr. Lenka Oulovská

Copyright © 2013. All Rights Reserved.