Školní nocování VII.A

Školní nocování VII.ANa začátku školního roku si žáci 7. ročníku odhlasovali, že si chtějí zopakovat loňské nocování a jednu noc přespí ve škole. Akci nám paní ředitelka schválila, proto jsme si sbalili spacáky i karimatky a ve čtvrtek 11. října v 6 hodin večer jsme všichni stáli před školou.
Po rychlém ubytování ve třídě paní učitelky Hnátkové jsme si zašli do večerky koupit nějaké dobrůtky k večernímu kinu a dětské šampaňské.

Původně jsme si chtěli uvařit večeři sami, proto jsme si chtěli nakoupit ještě i suroviny na večeři. Nečekanou avšak velmi milou čáru přes rozpočet nám udělal jeden ze spolužáků Julian H., který nachystal se svými rodiči pro žáky překvapení. Obstarali pro všechny k večeři gyros s tortillami a džusy. Jistě si umíte představit naší radost i „boule za ušima“ . Po večeři jsme strávili 2 hodiny v tělocvičně, kde jsme hráli různé hry (Dostihy, Na upíra, Zamotané kolečko, Na slepého sochaře, Živé sochy, Vyřazováka atp.:). Je dost možné, že náš smích slyšeli i obyvatelé přilehlých oblastí Karlových Varů. Abychom dodrželi časový plán, museli jsme si pak už rychle nachystat pelíšky a převlíknout se do pyžam. Při sledování filmu bylo slyšet jen chroupání brambůrek a sušenek. Když „kino“ skončilo, neuplynulo ani pět minut a všichni (kromě dvou žáků, kteří si ještě chvilinku špitali) spokojeně oddychovali.
Ráno nás vzbudil budík Matěje T., který si ho zapomněl vypnout v telefonu, už v 5 hodin. Tímto Matějovi moc děkujeme :). Přesto se nám ještě na chvilku podařilo usnout. Budíček proběhl formou pokliček a pokřiku: „Vstáváme, vstáváme, ručičkama máváme!“ Raz dva bylo sbaleno a my si mohli pochutnat na snídani. Švédské stoly se prohýbaly pod upečenými dobrotami od maminek a babiček. Vše bylo vynikající. I na snídani nás Julian překvapil – pro všechny žáky nachystal výborné tousty.
Chválím sedmáky za skvělou atmosféru a dodržování pravidel. Díky vám mám další krásné zážitky, na které budu vzpomínat.
Děkuji svým kolegyním Mgr. Miladě Sehnalové a Michaele Rejtharová za podporu, pomoc a spolupráci.
Děkuji také všem rodičům, kteří podpořili své děti a přispěli něčím dobrým na zub. Zvláštní dík patří Julianovi a jeho rodičům za dobrý skutek (který zahřál u srdce nejen děti, ale všechny učitele z Vančurovky) a za výborné jídlo, na kterém si pochutnali žáci i pedagogové včetně naší paní ředitelky.

Mgr. Lenka Oulovská