Opětovné putování s velrybou Varybou

Opětovné putování s velrybou VarybouDne 11. září se vydala IV.A a V.A prozkoumat okolí Karlovarské kolonády. Žáci spolu s batožinou a kartičkami k vyplnění úkolů přispěchali k první zastávce, kterou byl park u Alžbětiných lázní. Po vyplnění úkolu jsme přešli k soše sv. Jana Nepomuckého a dále kolem hotelu Thermal směrem k Sadové kolonádě, kde se děti posilnily nejen svačinou, ale i vývěrem z Hadího pramene.

Naše cesta pokračovala po 148 schodech (počítaly děti ) nahoru ke kapli sv. Anny a poté až k Petrově výšině. Na vrcholu žáci i paní učitelky nabrali síly a sešli z vyhlídky přes Jelení skok dolů ke grandhotelu Pupp a odtud až ke konečné zastávce Vřídlo, kde děti čekala sladká odměna v podobě karlovarské speciality - lázeňských oplatek. Letošní putování vedlo po místech, která připomněla našim žákům, jak jsou Karlovy Vary krásné, jedinečné a jaké památky se dají v přírodě objevit. Počasí nám přálo, a tak se těšíme zase příští rok na další pouť po karlovarských pamětihodnostech.
Zapsala: Jennie Kaasová