EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Školní výlet do Kadaně

Školní výlet do KadaněVe čtvrtek 31. 6. 2018 jsme se ve složení tříd VI.A a VII. A vypravili na školní výlet do Kadaně. Počasí nám přálo. Sluníčko svítilo od samého rána. Všichni jsme se těšili na společně prožitý den.

Kvůli výluce jsme střídali dopravní prostředky a cestovali nejen vlakem, ale i autobusem. Túru jsme zahájili velkou zmrzlinou. Prošli jsme obydlenou i historickou částí města.

Paní asistentka Jiřina Nehasilová, která v Kadani žila, nám vyprávěla o zajímavostech míst, kterými jsme procházeli. Kadaň založili na březích Ohře Keltové ze dvou osad „KAD“ a „AN“. V překladu znamená název obce „zářící oheň“. Ohněm si totiž obě osady dávaly vzájemně znamení. Na náměstí nás zaujala nejen netradiční radniční věž, ale i Katova ulička, která v nejužším bodě měří 66,1 cm. Tím se stala nejužší uličkou v ČR. Jednotlivě jsme si jí prošli a posilněni svačinami se vydali vstříc kadaňským hradbám a na Nábřeží Maxipsa Fíka. Tam jsme si zkusili několik atrakcí. Nejvíc legrace jsme si ale užili během hodiny volna a společného koupání v malých vřídlech u náměstí. Na závěr výletu si někteří zahráli minigolf, jiní skákali na trampolíně. Někdo jen tak odpočíval s ledovým nápojem. Až na dvě odřená kolena jsme se vrátili v pořádku plni krásných zážitků. Shodli jsme se, že do Kadaně všichni jistě ještě někdy zavítáme.

Mgr. Lenka Oulovská, třídní učitelka VI.A

Copyright © 2013. All Rights Reserved.