Školní výlet do Kadaně

Školní výlet do KadaněVe čtvrtek 31. 6. 2018 jsme se ve složení tříd VI.A a VII. A vypravili na školní výlet do Kadaně. Počasí nám přálo. Sluníčko svítilo od samého rána. Všichni jsme se těšili na společně prožitý den.

Kvůli výluce jsme střídali dopravní prostředky a cestovali nejen vlakem, ale i autobusem. Túru jsme zahájili velkou zmrzlinou. Prošli jsme obydlenou i historickou částí města.

Paní asistentka Jiřina Nehasilová, která v Kadani žila, nám vyprávěla o zajímavostech míst, kterými jsme procházeli. Kadaň založili na březích Ohře Keltové ze dvou osad „KAD“ a „AN“. V překladu znamená název obce „zářící oheň“. Ohněm si totiž obě osady dávaly vzájemně znamení. Na náměstí nás zaujala nejen netradiční radniční věž, ale i Katova ulička, která v nejužším bodě měří 66,1 cm. Tím se stala nejužší uličkou v ČR. Jednotlivě jsme si jí prošli a posilněni svačinami se vydali vstříc kadaňským hradbám a na Nábřeží Maxipsa Fíka. Tam jsme si zkusili několik atrakcí. Nejvíc legrace jsme si ale užili během hodiny volna a společného koupání v malých vřídlech u náměstí. Na závěr výletu si někteří zahráli minigolf, jiní skákali na trampolíně. Někdo jen tak odpočíval s ledovým nápojem. Až na dvě odřená kolena jsme se vrátili v pořádku plni krásných zážitků. Shodli jsme se, že do Kadaně všichni jistě ještě někdy zavítáme.

Mgr. Lenka Oulovská, třídní učitelka VI.A