Byli jsme fandit

Byli jsme fanditKdy? A kde? Ve čtvrtek 14. června jsme se rozjeli, druháčci z II. A, na stadion Závodu míru, abychom podpořili reprezentanty Karlovarského kraje. A proč? V tento den si zde změřili svoje sportovní síly, vytrvalost a houževnatost žáci se speciálně vzdělávacími potřebami z celé České republiky. Sportovního dne se zúčastnilo celkem 13 krajů ČR. Sešli se tu ti nejlepší, kteří obstáli v předcházejících kolech (oblastních a krajských). Vše probíhalo jako na velkých závodech.

Zahájení, soutěž, vyhlášení výsledků. 51. ročník Národního finále atletického čtyřboje žáků se speciálně vzdělávacími potřebami zahájil pan učitel Mgr. Z. Kunc a paní ředitelka Mgr. M. Kheilová, která mimo jiné všem popřála mnoho úspěchů a pěkné výsledky. Naše škola byla pořadatelem těchto závodů. Závodilo se v atletických disciplínách – sprint na 60 m, hod kriketovým míčkem, skok do dálky a vytrvalostní běh na 800m/dívky/ a 1 600m/chlapci/. Vše probíhalo v duchu fair play. Závodníci se snažili ze sebe vydat, co mohli a snažili se o co nejlepší výsledky. Závěrečné vyhodnocení a vyhlášení výsledků proběhlo v kině Panasonic. Karlovarský kraj se umístil na krásném, leč bezmedailovém 4. místě. Ale přesto je to pro nás velký úspěch. Krásné sportovní dopoledne si všichni moc užili a dokázali, jakými sportovci vlastně jsou. Tak sportu zdar a příští rok při měření sportovních sil zase nashledanou!!!

Za všechny malé fandící sportovce napsala: D. Pirstitzová.