EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Techmánie nás baví

Jednou nás tak napadlo, že bychom mohli opět navštívit centrum Techmania v Plzni a podívat se, jaké nové expozice přibyli. Domluvili jsme se a 31. 5. 2018 ve čtvrtek jsme vyrazili. Jela především pátá třída, čtvrtá třída a pár žáků ze třetí a osmé třídy.
Plzeňské science center Techmania je experimentální stanice. Představuje takové propojení mezi neformálním vzděláváním a populární turistickou destinací. Cílem Techmanie je pomáhat žákům, studentům i rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a objevovat možnosti lidského poznání.

Science center nabízí stálé i putovní interaktivní expozice zaměřené nejen na fyziku, astronomii, chemii nebo biologii, ale i na problematiku výživy, svět filmu nebo tematiku špionáže a tajných služeb. Fyzika, chemie, matematika, astronomie či biologie jsou rovněž námětem populárně-vzdělávacích show a programů v laboratořích a dílnách.
Po příjezdu do Techmániejsme vyřídili formality a hurá do Planetária. Podívali jsme se na film zaměřený na vesmír, na to proč je někdy Měsíc vidět, proč vypadá Měsíc stejně velký jako Slunce, jak je to s ročním obdobím, atd. Po zhlédnutí filmu jsme si prošli expozice, které nás zajímali, vše jsme si omakali, vyzkoušeli a přesunuli se do vedlejšího centra.
Zde je mnoho expozic, např. Chemistři, Malá věda, Vodní svět, 150 let průmyslu v Plzni, Pod hladinou, Mátoháček, Vzhůru dolů a plno dalších. Žáci se doslova vyřádili vyzkoušením různých expozic a jediné, co je dokázalo na chvíli zastavit, byl hlad. Ovšem když se občerstvili, opět se vrhli do víru bádání.
Žáci byli nadšení a my pedagogové také, jelikož, když jsou spokojeni žáci, jsme spokojeni i my. Doufáme, že se nám opět zadaří najít něco, z čeho žáci budou nadšeni a zároveň se budou i zábavně vzdělávat.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.