Čtvrťáci a hlodavci aneb hlodavci a čtvrťáci

V úterý 19. 6. 2018 jsme navštívili Minizoo ve Staré Roli, kde nás opět mile přivítal pan Kocek. Nejdříve jsme se podívali na nové přírůstky v akváriích, obdivovali jejich barvy, kterými hýřili a různé tvary rybiček. Poté si nás pan Kocek rozdělil na dvě skupiny.
Jedna skupina odešla do tzv. „myšárny“ a dostala za úkol vyčistit klece myšičkám. Nejdříve byla skupina samozřejmě poučena a vše jim bylo vysvětleno. Zadanou práci zvládli výtečně a moc je bavila.

Museli i brát myšičky za ocas, aby je přemístili do provizorní klícky, což zvládli bezvadně, i když měli protichůdné pocity, moc chtěli úkol zvládnout, ale zároveň se báli. Nakonec se vše podařilo bez ztrát (žádná myšička neutekla) a žáci byli velmi pochváleni.
Druhá skupina dostala podobný úkol, kdy měli vyčistit klícky osmákům a činčile. I jim se práce krásně povedla. Museli také vyčistit klec, vyměnit vodu a dát čerstvé jídlo.
Když jsme vše dodělali, šli jsme se podívat na hady, ještěry, pavouky, želvy, opičáka a žaky. Opět jsme se dozvěděli něco zajímavého, například jaký had je nejdelší, jaký je nejtlustší, který je nejjedovatější, jakým způsobem zpracovávají potravu, že rostou po celý svůj život, apod. Dokonce si jeden žák, samozřejmě pod vedením pana Kocka, mohl nakrmit hada jednou z myšiček, které jsme zrovna chvíli předtím uklízeli klícku. Holt, takový je život. Pak si také hladili kobru královskou a agamu. Někteří odvážlivci si kobru vzali i sami do rukou. Žáci po prohlídce vnitřních prostor šli ven, kde se nasvačili a ještě si chvíli prohlíželi zvířátka venku.
Moc se jim dopoledne líbilo a těší se na další návštěvu Minizoo. Velmi děkujeme panu Kockovi, který nás po celou dobu doprovázel, byl velmi trpělivý a ochotný. Děkujeme!