Prvňáci se loučí s jarem

Prvňáci se loučí s jaremPrvňáčci se s jarem krásně přivítali a teď se s ním i náležitě rozloučili. Vyřádili jsme se společně na překrásném velkoformátovém obrázku s jarní tématikou velikosti cca 2 m x 1,2 m. Nejprve jsme začali vyrábět květiny a drobné živočichy na naši jarní rozkvetlou louku. Žáci si vystřihli z čtvrtky podle šablony načrtnutou květinu, kterou pak vybarvovali pomocí namačkaného krepového papíru. Jiní si obkreslili vybrané zvířátko (motýla, žabku, berušku, včelu), vybarvili ho pastelkami a vystřihli.

Mezi tím jsem připravila velkoformátový papír. Postupně jsem si volala každé dítko zvlášť a začali obtiskávat svou ruku na naše plátno, až nám v rohu vzniklo krásné žluté slunko z rukou. Mezitím jiní opět prstovými barvami svými ukazováčky již barvili malý rybníček. Poté jsme se pustli společně do pozadí. To jsme barvili křídami. Nahoře a okolo sluníčka modrou, jako modré nebe a dole kolem rybníčku travnatou zelenou. Křídy jsme rozmazali rukami a hurá. Každý si mohl nalepit svou květinu, či zvířátko na připravenou louku. V závěru jsme na nebe ještě doplnili štětcem mraky a naše dílo bylo hotové.

Zapsala: Jana Hellerová asistentka pedagoga v I. A.