Uteklo to

Uteklo toTo nám to uteklo. Prvňáci mají téměř za sebou první školní rok. Už je čekají školní výlety a opakování učiva. První den ve škole neznali písmena a nemohli si ani přečíst přivítání na tabuli, neuměli se podepsat. A nyní již čtou celé věty a dokáží vyprávět, o čem četli. Také umí pěkně napsat celé své jméno i jméno kamaráda a napíší i krátkou větu. Mamince k jejich svátku vyrobili barevnou kytičku a srdíčko, do kterého napsali věnování.

Počítat se také naučili a vědí, co jsou to slovní úlohy a sami je i tvoří. Spočítají i vyjmenují dny a měsíce. Poznají, kolik je hodin. Získali nové poznatky o přírodě a okolním světě. Kromě učení chodili i rádi ven a zažili mnoho zajímavého – návštěvy knihovny, divadelních představení i koncertů atd. Byl to rozmanitý školní rok. Nyní se již těší na vysvědčení a na prázdniny. Hezké prázdniny všem přejí žáci I. A a paní učitelka i paní asistentka.

Zapsala: Mgr. Hana Matějíčková