Přednášky na téma Přátelství a láska, Závislosti

V měsíci květnu nás třikrát navštívil pan Zdeněk Pospíšil. Ve třídách VI.A a VIII.A dětem přednášel na téma Závislosti. Nešlo jen o teoretický výklad, ale i o zkušenosti pana Pospíšila z práce s dětmi i z osobního života. O své zkušenosti s návykovými látkami se podělili i samotní žáci, vyprávěli, jak se osobně setkali s lidmi, kteří se své závislosti zbavit nechtějí nebo nemohou, a jak to oni sami vnímají. Povídali jsme si o různých druzích závislostí, které negativně ovlivňují život lidí – např. o závislosti na cigaretách, alkoholu, drogách, automatech, počítačích atp. V VIII.A jsme v návaznosti na tuto přednášku při skupinové práci vytvořili antidrogové plakáty.

V VII. A se debatovalo na téma Přátelství a láska. Pro žáky to bylo zjevně citlivé téma, protože se mluvilo také o sexu, přesto se po chvíli do diskuse aktivně zapojili. Pan Pospíšil se v této přednášce zaměřil zejména na dívky, které varoval např. před nechtěným těhotenstvím, různými možnostmi zneužití atp. Kluky naopak nabádal ke gentlemanskému chování k ženám. Mnoho žáků se přiznalo, že už byli někdy zamilovaní, proto jsme si mohli vyprávět také o pocitech, které zamilovanost doprovází, o strastech i slastech lásky.
Už nyní se těšíme na příští školní rok, kdy k nám pan Pospíšil určitě zavítá znovu s dalšími přednáškami.
Mgr. Lenka Oulovská, učitelka OV