Lesní pedagogika na Linhartu

Lesní pedagogika na LinhartuČtvrťáci a páťáci si ozvláštnili dopoledne 17. dubna tohoto roku výletem na Linhart. Tam nás čekaly dvě velmi milé paní, které nás dopoledne provázeli, a které si pro nás připravily krásný program.
Nejdříve jsme dojeli do Doubí, odkud jsme si vyšlápli kopec až na Linhart. Někteří již byli unaveni, ale netušili, kolik sil jim ještě zbývá a co všechno jsou schopni ujít. Po přivítání s našimi průvodkyněmi jsme se vydali na cestu.

Po chvilce jsme se zastavili, aby nás rozdělili do skupin, dostali jsme instrukce, tužky s připravenými tabulkami a plánky na cestu, abychom věděli, kudy máme jít. Skupinky byly s časovým odstupem postupně pouštěny vždy s dospělou osobou, aby splnily zadaný úkol, který spočíval v tom, že na plánku byly označeny místa, kde by se mělo nacházet nějaké zvířátko, a které jsme měli nejenom najít, ale i poznat. Tento úkol se jim moc líbil a všichni si ho užili. Dalším úkolem byla soutěž, která třída bude rychlejší ve sbírání kartiček, tzv. tripexetria. Soutěž se hrála dvakrát a stav skončil nerozhodně. Cestou zpátky na Linhart jsme hráli ještě jednu hru, která byla zaměřena na dobrou krátkodobou paměť. Jedna paní průvodkyně nasbírala pár přírodnin a schovala je pod šátek. Pak je nám na malou chvilku ukázala, zpátky je zakryla šátkem a my jsme měli za úkol najít všechny přírodniny, které jsme si zapamatovali. Úkol se podařilo splnit na výbornou. Pokračovali jsme v návratu na Linhart, ale jinou cestou, přes oboru. Měli jsme štěstí a viděli jsme rybičky „mrkvičky“, jeleny, laně i kolouchy. Když jsme došli na Linhart, rozloučili jsme se s našimi průvodkyněmi, poděkovali jim za pěkné dopoledne a dokonce jsme dostali i sladkou odměnu. Mňam!
Cesta zpátky do Doubí byla rychlejší, byla totiž z kopečka, a i když některé již boleli nohy, přesto se překonali a všichni se ve zdraví vrátili. Těšíme se již na další rok, kam nás vítr zavane příště.
Zpracovala: Anna Hnátková, DiS.