Prvňáci v dubnu

Prvňáci v dubnuPrvňáci již umí číst krátké texty, počítají do dvaceti. Umějí pozorovat změny na jaře a vyprávět o nich a vyrobili jarní kytičky a motýlky z papíru. To všechno se naučili, ale i prožili mnoho zajímavého. Navštívili Městskou knihovnu v Karlových Varech, kde si vybrali zajímavé knihy, o kterých si povídali, zazpívali si písničku, hádali hádanky a někteří si půjčili knihy domů.

Vydali se do Ekofarmy Kozodoj. Cestou posbírali odpadky a tím se zapojili do akce „Chceme čisté město“. I na Kozodoji pomáhali. Posbírali klacíky na pastvině a pomohli zasít novou trávu. Potom si prohlédli i pohladili zvířátka a dověděli se o nich mnoho zajímavého. Na návštěvu do první třídy přišli předškoláci z PT C ze Svahové, aby se podívali, co je v příštím školním roce čeká. Brzy se seznámili, přednesli básničky a společně si zazpívali. Potom se předškoláci zapojili i do učení. Uměli odpovídat na otázky ke článku o ježkovi, který prvňáci četli a všichni si uvolňovali ruku při obtahování ježka. Nakonec se podívali i na školní zahradu.
Zapsala: Hana Matějíčková