Prvňáčci se seznamují s hudebními nástroji a malují je

Prvňáčci se seznamují s hudebními nástroji a malují jePo absolvování naučného koncertu Karlovarského symfonického orchestru, který se našim žáčkům velice líbil, jsme se rozhodli s paní učitelkou, že se hudebním nástrojům ještě chvíli budeme věnovat. Pouštěli jsme si nahrávky různých hudebních nástrojů, které jsme si pamatovali z koncertu a pokoušeli se je podle zvuku rozpoznat. Nadále jsme shlédli na interaktivní tabuli i videa, abychom si mohli všimnout, jak se na dané nástroje hraje, co to asi obnáší a jak se vlastně drží.

Poté jsme si hraní na každý nástroj i pantomimicky ukázali a vyzkoušeli. K tomu se krásně nabídlo, zahrát si i kratičkou hru. Cílem hry bylo, aby si každý žák vybral jeden hudební nástroj a pantomimicky ostatním ukázal, jak se na něj hraje. Žák měl za úkol poznat daný nástroj na obrázku a ukázat ho všem.
Nakonec jsme názorné ukázky a poslech nástrojů zakončili tím, že si každý žáček vybral jeden obrázek hudebního nástroje a ten se pak sám pokoušel načrtnout na čtvrtku formátu A4, vybarvit jej voskovkou a pozadí vyplnit vodovými barvami. Vznikly nám překrásné obrázky, které jsou vystaveny na chodbě, a za které naše žáčky velice chválím.
Napsala: Jana Hellerová