EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Prvňáčci se seznamují s hudebními nástroji a malují je

Prvňáčci se seznamují s hudebními nástroji a malují jePo absolvování naučného koncertu Karlovarského symfonického orchestru, který se našim žáčkům velice líbil, jsme se rozhodli s paní učitelkou, že se hudebním nástrojům ještě chvíli budeme věnovat. Pouštěli jsme si nahrávky různých hudebních nástrojů, které jsme si pamatovali z koncertu a pokoušeli se je podle zvuku rozpoznat. Nadále jsme shlédli na interaktivní tabuli i videa, abychom si mohli všimnout, jak se na dané nástroje hraje, co to asi obnáší a jak se vlastně drží.

Poté jsme si hraní na každý nástroj i pantomimicky ukázali a vyzkoušeli. K tomu se krásně nabídlo, zahrát si i kratičkou hru. Cílem hry bylo, aby si každý žák vybral jeden hudební nástroj a pantomimicky ostatním ukázal, jak se na něj hraje. Žák měl za úkol poznat daný nástroj na obrázku a ukázat ho všem.
Nakonec jsme názorné ukázky a poslech nástrojů zakončili tím, že si každý žáček vybral jeden obrázek hudebního nástroje a ten se pak sám pokoušel načrtnout na čtvrtku formátu A4, vybarvit jej voskovkou a pozadí vyplnit vodovými barvami. Vznikly nám překrásné obrázky, které jsou vystaveny na chodbě, a za které naše žáčky velice chválím.
Napsala: Jana Hellerová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.