Zprávičky z naší třídičky za měsíc duben

Zprávičky z naší třídičky za měsíc dubenDěti z PT B zažily pestrý měsíc duben. Začátkem měsíce jsme navštívili Becherovu vilu v našem městě, kde jsme shlédli pěknou vernisáž Petra Poše a ve výtvarné dílně jsme si vyrobili prstového maňáska na motivy jeho díla. Ke Dni Země jsme se společně s I.A a II.A zúčastnili akce „Chceme čisté město“ a cestou na Kozodoj jsme sbírali odpadky, které do přírody nepatří.

V Kozodoji jsme dále pomáhali sbírat na louce klacíky a za odměnu si vyzkoušeli zasít trávu pro zvířátka. Shlédli jsme krásná velká zvířata, která jsme mohli nakrmit a hlavně pohladit. Dozvěděli jsme se o nich spoustu nových poznatků.
Také jsme se těšili z návštěvy Mini ZOO, kterou navštěvujeme pravidelně každý měsíc. Děti si zaslouží velkou pochvalu, protože nikdy nejdeme za nimi s prázdnou, ale vždy s plnými taškami suchého pečiva, skořápek a piškotů pro opičky. Beseda se strážníky městské policie také byla pro děti zajímavá. Dozvěděly se spoustu informací o jejich práci a seznámily se s jejich osobním vybavením i uniformou. Ke konci měsíce jsme jeli do krajské knihovny, kde paní knihovnice měla pro nás připravený pěkný program se zapojením dětí o nepořádném klukovi „O Barlibánu“, který se postupně napravoval, až se z něho stal správný kluk. Pěkný byl i školní rozhlásek, který pro první stupeň připravuje Ivetka Holušková. No a měsíc jsme ukončili rozdáním pochvalných listů za 3. čtvrtletí tohoto školního roku i s malým dárečkem a radostí prodlouženého volna. Nezapomněli jsme si povědět o „Pálení čarodějnic“ a takovou malou čarodějnici si vyrobit.
Zapsala: Hronová Hana