Za zvířátky na Kozodoji

Za zvířátky na KozodojiI my nejmenší, děti PT B, žáčci I. A a II. A, jsme se zapojili do akce „Chceme čisté město.“  Proto jsme se v pátek 13. dubna ze školních lavic vydali do terénu. Před „výpravou“ nám paní učitelky řekly, co nás čeká. Vyfasovali jsme igelitové pytle, rukavice a už jsme mašírovali. Kam? Směr farma Kozodoj. Tam jsme se moc těšili. Asi víte proč.

Než jsme tam však došli, sbírali jsme cestou odpadky, které nepořádníci odhodí. Ale k našemu překvapení jich moc nebylo. Chodí jsem asi samí pořádní lidé, kteří ví, kam s odpadky. Na farmě Kozodoj na nás čekali Lukáš, Jana a Petra, kteří nás pěkně nás přivítali. A také kočičky! Pověděli jsme si, jak se máme chovat, co smíme a co ne. Nejprve jsme šli do výběhu, kde se jindy prohánějí koně. Sesbírali jsme klacíky, klacky, a protože země je od jejich kopyt rozoraná, tak jsme seli trávu.  Panečku, to nám to šlo! Potom jsme přešli za zvířátky na kozodojskou farmu. Prohlédli jsme si domácí zvířátka a některá jsme si mohli i pohladit. Dozvěděli jsme se o nich i zajímavé věci. Moc se nám líbil krocan Karel, který se nechal pohladit, prasátko Šlehačka, která se nechala podrbat. Ale nejvíce se nám líbily Lamy. Byly rozvážné, milé, a pokud se jim někdo líbil, dostal pusu. Nejmazlivější a nejpřítulnější byly ale kočičky. Po příjemně uklízecím a mazlivém dopoledni jsme se museli vrátit do školy. Nikomu se nechtělo příjemné prostředí opustit, ale jak se říká, všechno pěkné jednou končí. Už teď se těšíme na další návštěvu.

Za všechny „farmáře“ napsala: D. Pirstitzová