Koncert s KSO

Koncert s KSODnes, ale melodie hudebních nástrojů létaly koncertním sálem Lázní III. 5. dubna jsme byli pozváni do tohoto lázeňského domu na koncert Karlovarského symfonického orchestru na hudební představení „Letem světem.“ Dnes koncert pro nás nebyl velkou neznámou. Sice jsme nevěděli, co nás dnes čeká, ale minulý koncert byl velmi zajímavý, poučný a moc se nám líbil. Po úvodním slovu příjemného pána z nás obavy spadly.

Pod vedením pana dirigenta se nám představily všechny hudební nástroje, a co dovedou zahrát. Po té jsme si povídali, co je vážná hudba, co nám hudba může říct a co se s ní dá vyjádřit. Na notách jsme se „rozletěli“ po celém světě. Začali jsme v Austrálii, pak přes Afriku jsme se vydali do Ameriky. Odtud do Evropy a hudební putování jsme zakončili v Asii. Každý kontinent má svou typickou hudbu, rytmus, zabarvení. Do hraní jsme se také aktivně zapojili a soutěžili jsme. Když se řekne koncert s orchestrem, možná vás napadne nuda. Ale opak je pravdou. My jsme se nenudili a skladby se nám moc líbily. Po návratu z hudebního putování jsme se ještě něco nového dozvěděli. Ptáte se co? Tak jestlipak víte, jak se jmenuje evropská hymna? Že ne? Jmenuje se „Óda na radost.“ A touto hymnou skončil i příjemný koncert s KSO. Hudebníky jsme odměnili potleskem a plni příjemných pocitů jsme sál opouštěli. Ve škole jsme si ještě potom o hudebních nástrojích povídali a vraceli se k hudební procházce po světě. Žáci a paní učitelky ze třídy I. A. II. A, III. A, IV. A, V. A a S5.

Za všechny posluchače napsala D. Pirstitzová