Přivolávání jara velikonočním tvořením prvňáčků

Přivolávání jara velikonočním tvořením prvňáčkůPřišlo jaro a blíží se Velikonoce, a tak jsme se i s dětmi první třídy rozhodli ho patřičně přivítat jarním tvořením. Začali jsme velkým jarním stromem, který jsme si vyrobili z odřezaných větví, které jsme našli u cyklostezky, kartonové krabice a kartonového tubusu. V krabici nám paní asistentka vyřízla díru na tubus a do tubusu jsme naaranžovali větve. Krabici jsme potom natřeli nazeleno, tubus nahnědo jako kmen.

Aby byl strom kompletní, ozdobili jsme jeho větve jarními květy z bílého papíru. Na jejich vystřihávání si děti daly opravdu záležet. Nakonec jsme přidali i pár velikonočních ozdůbek.

Jaro jsme dále přivítali velikonočními zajíčky (omalovánka) vybarvené pastelkami s pozadím barevných ťupek s prstovými barvičkami na formátu A4, který jsme využili i na kraslici (uvolňovací cvičení pro ruce).
A protože Velikonoce už jsou za dveřmi, nemohli jsme zapomenout na velikonoční osení. Do krásných barevných plastových květináčků jsme si zaseli osení (oves). Pozorovali jsme, jak nám začíná krásně růst, při čemž jsme samozřejmě nezapomněli denně zalévat. Několikadenní travičku jsme zkrášlili zápichem kuřátka ze čtvrtky a barevnými vajíčky.
Zapsala: Jana Hellerová