EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Jak jsme si to upekli v V. A

Jak jsme si to upekli v V. AVelikonoce jsou za dveřmi a třída V. A se rozhodla přivítat je tradičně – upečeným velikonočním beránkem. A protože máme rádi nejen sladkosti, ale i pizzu, upekli jsme si ji také. Pečlivě jsme se na vše nachystali, paní učitelka Zmijová donesla formu, suroviny a ve čtvrtek jsme společně vyrazili do akce. V naší třídě máme pět slečen a z toho jen dvě byly ten den ve škole.

Ale vůbec byste to nepoznali, takže kdo tvrdí, že vaření je jen pro holky, ten by se divil. Rozděleni na dvě skupiny jsme se pustili do práce. Polovina páťáků chystala těsto na beránka, polovina ingredience na pizzu z listového těsta. A že nám vše šlo od ruky! Maminky zřejmě vůbec netuší, jak se umí jejich ratolesti v kuchyni otáčet. Kluci krájeli, strouhali, míchali, vysypávali formu, děvčata zdatně odměřovala porce přísad a než bys řekl švec, bylo hotovo. Beránkovi to sice trvalo o něco déle, než se upekl, ale krásně se vyloupl z formy a voněl jako celá cukrárna. Druhý nás čekaly hody. K svačině výborná pizza a hned po ní, jako zákusek, výborný beránek. Kdybyste chtěli recept, přijďte. Rádi se s vámi o něj podělíme.
Krásné Velikonoce, hodně sluníčka a bohatou pomlázku přejí všem páťáci, p. uč. Zmijová a AP p. I. Holušková!

Za všechny pekařky a pekaře zapsala A. Zmijová

 

Jak jsme si to upekli v V. A

Copyright © 2013. All Rights Reserved.