EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

„Veselé zoubky“ v naší škole

„Veselé zoubky“ v naší školeVeselé zoubky je preventivní program dm drogerie markt s. r. o. Je určen pro žáky prvních tříd základní školy. Zaměřuje se na správnou péči o zuby a prevenci zubního kazu. Dne 2. března dorazily Veselé zoubky i k nám. Žáci se dozvěděli, kolik mají zoubků, a jak mají o ně co nejlépe pečovat. Jak vzniká zubní kaz, a jak mu předejít.

Správné čištění kartáčkem si zkoušeli na modelu zubů. Nyní si umí své zoubky správně vyčistit a nebudou se bát zubaře. Také si zopakovali, jaké potraviny zoubkům prospívají, a jaké jim naopak škodí. Potom shlédli vtipný vzdělávací příběh o Hurvínkovi „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek.“ Na základě znalostí, které získali, žáci dle instrukcí učitele vyplnili pracovní list. Za odměnu dostali samolepky a preventivní balíčky dm drogerie, ve kterých mají vše, co potřebují k čištění svých zoubků. Program se všem moc líbil. Potom už pokračovali s paní učitelkou. Přečetli si pohádku o zubním kazu, prohlédli si obrázky a odpovídali na otázky. Dále při pracovní a výtvarné výchově namalovali zuby a lepili vystříhané obrázky potravin, které rozdělili podle toho, jestli zubům škodí nebo neškodí.
Zapsala Mgr. Hana Matějíčková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.