„Veselé zoubky“ v naší škole

„Veselé zoubky“ v naší školeVeselé zoubky je preventivní program dm drogerie markt s. r. o. Je určen pro žáky prvních tříd základní školy. Zaměřuje se na správnou péči o zuby a prevenci zubního kazu. Dne 2. března dorazily Veselé zoubky i k nám. Žáci se dozvěděli, kolik mají zoubků, a jak mají o ně co nejlépe pečovat. Jak vzniká zubní kaz, a jak mu předejít.

Správné čištění kartáčkem si zkoušeli na modelu zubů. Nyní si umí své zoubky správně vyčistit a nebudou se bát zubaře. Také si zopakovali, jaké potraviny zoubkům prospívají, a jaké jim naopak škodí. Potom shlédli vtipný vzdělávací příběh o Hurvínkovi „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek.“ Na základě znalostí, které získali, žáci dle instrukcí učitele vyplnili pracovní list. Za odměnu dostali samolepky a preventivní balíčky dm drogerie, ve kterých mají vše, co potřebují k čištění svých zoubků. Program se všem moc líbil. Potom už pokračovali s paní učitelkou. Přečetli si pohádku o zubním kazu, prohlédli si obrázky a odpovídali na otázky. Dále při pracovní a výtvarné výchově namalovali zuby a lepili vystříhané obrázky potravin, které rozdělili podle toho, jestli zubům škodí nebo neškodí.
Zapsala Mgr. Hana Matějíčková